Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

new-rebels-1m.png

INFORMACE:

Kapela hraje převážně v klubech, na festivalech, ale i soukromých akcích dle dohody s pořadateli. Cena za vystoupení je stanovena individuelně, dle délky vystoupení, dopravní vzdálennosti a možností pořadatele. Ozvučení máme i vlastní - cena dohodou.

 

 HISTORIE:

Kapela vznikla v roce 2007 pod názvem VHS REBEL. Natočila první CD - Rychle a zběsile. V roce 2009 jsme se zúčastnili soutěže Talent Coutry Radia, kde jsme se umístili na druhém místě s písničkou Lednice na petlici. Poté jsme natočili naše druhé CD se stejnojmenným názvem.

Po rozchodu v roce 2010 jsme se znovu zformovali a pozvali do kapely muzikanty se kterými jsme dříve spolupracovali. S novými členy přišel i nový název skupiny - NEW REBELS.​​

Jako hosté s námi občas vystupují Standa Bejček z Břas  a na housle hrající Anička Pražská z Rokycan, která s námi nahrávala poslední CD a podpořila kapelu na mnoha vystoupeních.

V roce 2014 jsme vydali naše další CD - Starej Jeep. ​Ukázky z našich alb najdete v sekci: Nahrávky mp3

V létech 2014 - 2017 jsme už 4x vyhráli soutěž kapel ve Zbečně - Zbečenský Kapr a absolvovali jsme řadu pěkných festivalů a vystoupení.

​V letošním roce 2018 se chystáme nahrát nové CD a vystoupit na řadě akcí a festivalech.

​Vydali jsme demo CD naší zpěvačky - EVELYN - což je výběr z jejích nahrávek od r. 2000, bude k mání u kapely při vystoupeních a nebo můžeme zaslat poštou.

Přeji příjemný poslech

​S.C,

 

ČLENOVÉ KAPELY:

 

 Sláva Cón - banjo, šéf kapely, zvuk

2-010.jpg slava-con-s.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Původem z Rakovníka, kde zakládal v roce 1972  kapelu Trapeři  http://www.traperi-rakovnik.estranky.cz/, se kterými vyhráli např. Loketský kotlík a absolvovali mnoho soutěží a festivalů s vlastním repertoárem, z něhož  se některé písničky hrají dodnes, např. Džínsbunda odřená. Složil řadu písní a textů. Po rozpadu Traperů hrál na Kladensku v kapelách Cestáři, Česká Lípa a GEN. Na banjo hraje svým stylem, který si vyvinul hlavně proto, že v začátcích jeho hraní nebyly k dispozici žádné školy, vystřídal několik druhů ladění banja, až od Marko Čermáka zjistil, jak se BG banjo ladí, a jak se na něj hraje. Nemá rád kopírování sól, snaží se vtisknout do každé skladby něco svého.

Jaromír Franče - basová kytara, zpěv

2-001.jpgjaromir-france-s.jpg

4 roky LŠU Kladno - klasická kytara. Počátky "prudké hudební kariéry" v 80 letech ve skupině KIKX v Kladně, poté následovalo založení skupin NEDĚLŇÁCI s vynikajícím multiinstrumentalistou Fredem Katonou, kde jsem si poprvé šáhl na ...... kontrabas (1988 - 1989). Po určité přestávce jsem opět svojí postavou ozdobil skupinu Nedělňáci (do r. 1995). Pokračovalo hraní ve skupině Česká Lípa, GEN, dnes i Mix Band.

Eva Cónová - mandolína, zpěv

2-007.jpg eva-conova-s.jpg  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Narodila jsem se v muzikantské rodině a jako zpěvačka jsem se projevovala už asi tak ve 2-3 letech, kdy jsem pořádala konzerty v autobuse a ve vlaku, zpívala jsem lidem na potkání a moje nejoblíbenější hračka bylo pianino, které stálo u nás v obýváku.  Vychodila jsem LŠU na klavír, ale protože mi máma zakazovala kytaru, kterou jsem moc chtěla, naučila jsem se na ni sama a jako puberťačka jsem bez kytary neopustila byt. Zákonitosti a kráse vokálu jsem se naučila rozumět jako členka dětského sboru, kde jsem zpívala a  dělala korepetitorku. Muzika se prolínala a prolíná mým životem stále, zpívala a hrála jsem s mnoha kapelami, nebyly vždycky country, zpívala jsem s kapelou závodního klubu Poldi pop i jazz, mám ráda každou dobrou muziku, která má náboj. Ke country muzice a bluegrassu jsem přišla až později a začala se učit na mandolinu. Hrála jsem s kapelou Čápové a Ďuznovým Žízeň bandem. Pak přišly kapely Česká lípa, GEN, VHS Rebel a nyní NEW REBELS.

 Miloš Náprstek   kytara, zpěv

dscf0649.jpg   milos-naprstek-s.jpg                          

Přestože pocházím z muzikantské rodiny, nemám žádné hudební vzdělání. Od patnácti let smolím první kytarové akordy a obdivuji Beatles a Olympic. Později, po vojně působím v různých kapelách - KIX, Orsej, Výkvět - a jako většina z nás koncertuji ve vlaku, u táboráku, na chmelu, mezi příznivci PORTY nebo též v restauracích IV. a nižší cenové skupiny. V roce 1997 poznávám kapelu Česká Lípa a většinu svých současných spoluhráčů, se kterými jsem odehrál desítky koncertů. Po několikaleté odmlce dostávám v lednu 2011 nabídku k další hudební spolupráci, za kterou jsem velice rád. Ať nám to hraje!!! Miloš.

Jirka Buriánek (Bury) - solová kytara, zpěv


jirka-burianek.jpgjiri-burianek-s.jpg

Na kytaru jsem začal hrát od roku 1985, kdy jsem dostal od rodičů svůj první nástroj.
Byla to ,,španělka" s najlonovými strunami, to z důvodu že jsem byl přihlášen do LŠU (lidové školy umění), kam jsem pak chodil 6 let na klasickou kytaru.
Po ukončení LŠU jsem vyměnil najlonové struny za kovové a začal se učit hrát první písně v akordech  trsátkovou technikou.
Psal se rok 1999 a já se přihlásil na inzerát do pražské kapely Šolc boys.
Tam jsem poprvé byl seznámen s bluegrassem a za to jsem moc rád.
Poté co jsem skončil v kapele Šolc boys jsem vystřídal mnoho dalších kapel různých stylů a tím jsem také v hraní ovlivněn.
Kapely v kterých jsem hrál: Šolc boys, Long truck, Nahonem, Kompromis, duo Zákaz zastavení, TiP, One More Time, S.T.B. a V.H.S. Rebel, nyní StrayBand, Mix Band a New Rebels.

 

 Standa Bejček - sólová kytara, zpěv

 standa-bejcek.jpg

Standa z Břas. Takhle si mě možná pár lidí pamatuje . Jsem hudebně nevzdělaný, ale muzika mě baví. Myslím, že od deseti let jsem tahal a trápil tahací harmoniku a v patnácti letech jsem tajně kradl kytaru své setře. Moje hudební kariéra není moc zajímavá, spíše jsem hostoval a zaskakoval, kde bylo zapotřebí. To mi zůstalo až do dnes. Kapely ve kterých jsem hrál: Natruc všem - Rakovník, Carabina - Plzeń, Šok - Kladno, Lichý samci - Chrást u Plzně, Colorado - Praha a převážně party u ohňů a v pohostinství. Současná kapela -  Mix Band.
Nástroje: kytara, tenor banjo, kontrabas jen v sebeobraně.
Střídá se s ostatními muzikanty dle volného času.

Anička Pražská - housle, zpěv

 anicka-prazska.jpgabnicka-prazska-s.jpg

   

Pocházím z Rokycan. Na housle hraji od 7 let v ZUŠ Rokycany, kam chodím od roku 2005 až dodnes a kde se snažím hudebnĕ vzdĕlávat. Od svých houslových začátků jsem byla součástí folklórní muziky, ve které jsem nasbírala veškeré své zkušenosti s vystupováním. Dodnes také chodím do folklórního souboru lidových písní a tanců. Současnĕ hraji v kapele Mix Band a jako host v New Rebels.